Poczytaj mi Mamo (i Tato:))

Czytanie dzieciom, nawet tym najmniejszym, jest szalenie ważne w rozwoju naszej pociechy. Nie podlega to żadnej dyskusji. Od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię, chęć poszukiwań i zadawania pytań. Niestety coraz więcej rodziców zamiast poczytać swojemu dziecku, woli mu puścić bezmyślny film na YouTube, czy po prostu posadzić przed telewizorem. Zachęcamy Was do tego, żebyście znaleźli co wieczór chociaż 20 minut, na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem na lekturze.

Książki dla dzieci do tanich nie należą – mit!

To prawda, za książkę dla dziecka można zapłacić naprawdę krocie. Średnie ceny wahają się tu od 20 do nawet 80 zł! Istnieje natomiast alternatywa (i dodajmy w tym miejscu: bardzo tania alternatywa) w postaci ebooków. Różnica w cenie? Kolosalna. Tu książeczki dla młodych słuchaczy/czytelników znajdziecie już od 1 zł. Nie, nie jest to żadna próba naciągactwa, szarlatanerii czy promocji w stylu „kup Pan cegłę”. Ebooki to świetna alternatywa dla drukowanych pozycji, zwłaszcza, jeśli dziecko jest za małe, żeby samodzielnie czytać, a w roli lektora występuje rodzic.

Ranking najtańszych ebooków dla dzieci: TOP 8

Ekran vs papier

O ile dla dzieci, które samodzielnie potrafią już przerabiać lektury polecamy zdecydowanie edycje papierowe książek, o tyle, jeśli chcecie sami poczytać swojej pociesze, rekomendujemy skorzystanie z czytnika ebooków czy nawet zwykłego tabletu. Dlaczego? Będzie Wam wygodniej. Będzie taniej i to o wiele taniej. Do tego na jednym urządzeniu zmieścicie całą bibliotekę. Zapytacie pewnie: a co z obrazkami? Tutaj elektroniczny ekran poradzi sobie równie dobrze jak papier, dziecku wystarczy krótkie spojrzenie, nie będzie bowiem „gapić” się w ekran cały czas, gdy Wy będziecie mu czytać.

A jak z jakością?

Okazuje się, że nawet ebook za niecałe 2 zł może być merytorycznie lepszy, od książki z księgarni wartej 10x tyle. Wśród tanich ebooków znajdziemy np. legendy polskie i podania, które są dużo bardziej wartościową lekturą, niż np. a’la Disney’owskie twory. Klasyka dobra jest zawsze i w każdym wieku.

Ranking ebooków dla dzieci do 10zł: TOP 8

Czytajmy dzieciom kiedy tylko mamy okazję

Czytania nigdy za wiele. Ebooki z racji tego, że są niezwykle wygodne w „przenoszeniu”, możemy mieć zawsze przy sobie. Nie musimy ograniczać się do czytania jedynie wieczorem, przed spaniem. Z powodzeniem możemy zabrać je w podróż samochodem, na spacer do parku, czy na wyjazd do rodziny. Do tego ceny ebooków potrafią być naprawdę zachęcające, zważywszy na to, że w budżecie od 1 do 10 zł możemy znaleźć całą górę ciekawych i mądrych książek dla naszych milusińskich.