Jaki prezent na chrzciny wybrać?

Chrzciny to wyjątkowa okazja, związana z tradycyjną, uroczystą oprawą. Otrzymałeś zaproszenie na Chrzest? Pamiętaj, że musisz nie tylko odświętnie się ubrać, ale również kupić maluszkowi odpowiedni prezent. Nie masz pomysłu na to, jaki prezent na chrzciny kupić? Zainspiruj się poradami z tego artykułu!

Między narodzinami a trzecim miesiącem życia

Karuzela do łóżeczka

Karuzela do łóżeczka

Jeżeli chrzczony maluszek nie ukończył trzeciego miesiąca życia, doskonałym prezentem dla niego będzie niemowlęcy gadżet, taki jak karuzela do łóżeczka. Melodie przez nią wygrywane pomagają dziecku zasnąć, a zawieszone na niej kręcące się ozdoby stymulują rozwój jego zmysłów. Kupując karuzelę do łóżeczka sprawisz radość nie tylko dziecku, ale i jego rodzicom. Ceny prostych modeli karuzel wahają się w granicach 50-100zł, zaś nieco bardziej rozbudowanych (ze światełkami, projektorem, programatorem czy też zmiennymi melodyjkami) od 100 do 400zł.

Becik

Becik

Dobrym pomysłem na prezent na chrzciny dla niemowlaka jest również becik. To taki ozdobny, ciepły kocyk, który można spiąć w nosidełko. Przyda się rodzicom w trakcie podróży i pierwszych wizyt u rodziny czy lekarzy, a w przyszłości stanie się sentymentalną pamiątką. Na rynku znajdziesz beciki z różnych materiałów, w bajecznych kolorach i wzorach, wiązane na wstążkę, zapinane na guzik, również personalizowane – z wyszywanym imieniem, datą urodzenia czy znakiem zodiaku maluszka. Na zakup becika przeznaczysz od 30 do 150zł.

 

3-9 miesiąc życia

Jeśli zostałeś zaproszony na Chrzciny niemowlaka w wieku od 3 do 9 miesięcy możesz pokusić się o zakup niemowlęcej zabawki edukacyjnej. Dobrym pomysłem na ten czas jest mata edukacyjna. Jest to kwadratowa lub okrągła mata z pałąkami sensorycznymi, na której dziecko może podejmować pierwsze próby przekręcania się, siadania, pełzania czy raczkowania. Mata edukacyjna będzie Cię kosztować od 50 do 300zł. Cena maty zależy min. od producenta, ilości zabawek oraz konkretnego designu modelu.

Okres od 3 do 9 miesiąca życia to też dobry czas na sprezentowanie dziecku gadżetu takiego jak pałąk do wózka. Kolorowy pałąk z zabawkami przywieszonymi nad gondolą lub siedzeniem spacerówki umili spacer każdemu dziecku. Koszt zakupu takiego pałąka to od 50 do 200zł, przy czym tańsze modele niewiele różnią się od tych z wyższej półki. Możesz więc zdecydować się na taki prezent nawet jeśli nie dysponujesz dużą ilością środków na jego zakup.

Pałąk do wózka

Pałąk do wózka

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna

10-14 miesiąc życia

Stolik edukacyjny

Stolik edukacyjny

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent na chrzciny będzie idealny dla dziecka, które ukończyło 10 miesiąc życia lub przekroczyło roczek, dobrze zrobisz, jeśli kupisz mu zabawkę interaktywną. Ciekawą propozycją na prezent dla malucha w wieku około roku jest stolik edukacyjny. Stolik interaktywny z wieloma funkcyjnymi przyciskami oraz sekcjami uczącymi nazw kolorów, zwierząt, aut itp. to zajmująca i mądra zabawka, która da radość każdemu maluchowi. Tego typu stolik kupisz już za 50zł. Bardziej rozbudowany model może Cię kosztować od ponad 100 do nawet 400zł.

Czas pomiędzy 10 a 14 miesiącem życia najczęściej związany jest z nauką chodzenia, dlatego dziecku chrzczonemu w tym okresie z powodzeniem możesz sprezentować chodzik. Jest to taka zabawka, która sprzyja nauce chodzenia i zabezpiecza dziecko przed niekontrolowanym upadkiem. Chodzik wyposażony jest w kolorowe zabawki sensoryczne i ma przyjazny, dziecięcy design. Często oferuje też funkcję pchacza, czyli „balkoniku” – podpory podczas pierwszych spacerów malucha. Na Chrzciny powinieneś kupić chodzik rosnący wraz z dzieckiem, czyli taki który zamienia się w stolik lub tablicę edukacyjną czy jeździk. Na dobry chodzik wydasz od 100 do 300zł.

 

Powyżej 14 miesiąca życia

Laptop edukacyjny

Laptop edukacyjny

Gdy chrzczone dziecko ukończyło już roczek, możesz wybrać dla Niego prezent spośród mnóstwa zabawek przeznaczonych dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Niemniej jednak, jedną z ciekawszych i bardziej zajmujących będzie interaktywny laptop edukacyjny – dziecięcy komputer przenośny uczący literek, cyferek, kształtów, kolorów i innych. Powinien posiadać kolorowy wyświetlacz i możliwie dużo prostych w obsłudze, dużych i podświetlanych przycisków. Za taki laptop zapłacisz od 50 do 200zł.

Dla dziecka powyżej 14 miesiąca życia dobrym prezentem na Chrzciny może być też dziecięcy instrument muzyczny. Kolorowa gitarka, ksylofon, bębenek, mini perkusja, tamburyn czy trąbka to zabawki, które pomogą odkryć w maluchu talent muzyczny. Instrumenty dla dzieci kupisz już za 20zł, jednak jeśli chcesz kupić zabawkę dobrej jakości, musisz wydać nieco ponad 100 złotych.

 

Jaki prezent na chrzciny wyląduje w Twoim koszyku?

Wybierając jaki prezent na chrzciny kupić, dobierz zakup do wieku dziecka. Noworodek będzie cieszył się z karuzeli do łóżeczka, niemowlę z maty edukacyjnej, maluch ze stolika edukacyjnego, a starszak – z zabawki interaktywnej. Nie oszczędzaj na prezencie na Chrzciny – podaruj dziecku przedmiot dobrej jakości o dużym potencjale rozrywkowym. Znalazłeś już odpowiedni prezent?