Jaki prezent na roczek kupić?

Gdy dziecko kończy roczek, wkracza w nowy etap rozwoju. Z niemowlaka staje się maluchem odkrywającym świat. Dlatego ukończenie pierwszego roku życia świętuje się hucznie i uroczyście. Jeśli jesteś zaproszony na pierwsze urodziny dziecka musisz podarować mu duży prezent z efektem WOW! Otrzymałeś zaproszenie, ale nie wiesz jaki prezent na roczek kupić? W tym tekście znajdziesz kilka dobrych pomysłów.

Pomoce „naukowe”

jaki prezent na roczek

Nocnik grający

Po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko powoli uczy się samodzielnie jeść, korzystać z toalety, myć ząbki, chodzić i wiele, wiele innych. Jeśli jesteś tego świadomy możesz podarować tak dziecku, jak i jego rodzicom coś, co pomoże w nauce tych czynności. Jednym z najlepszych pomysłów na prezent na roczek jest na przykład interaktywny nocnik, grający gdy dziecku uda się na niego załatwić. Maluch z pewnością polubi bajkowy, kolorowy nocniczek i dzięki temu szybciej przestanie siusiać w pieluszkę. Kolejną dobrą propozycją na prezent na roczek jest skoczek lub pchacz – zabezpiecza dziecko przed upadkiem podczas pierwszych prób chodzenia, zwraca jego uwagę i zajmuje rączki. Zainwestuj w kolorowy skoczek lub pchacz, wyposażony w kilka interesujących zabawek sensorycznych. Następnym ciekawym prezentem na roczek może być zestaw do karmienia – złożony z talerzyka płytkiego i głębokiego, kubeczka oraz dziecięcej wersji dorosłych sztućców. Odpowiednio dopasowana wielkością i designem do dziecięcych potrzeb zastawa zachęci roczniaka do podejmowania prób samodzielnego jedzenia. Pamiętaj, że możesz postawić tylko na taki prezent, który pomoże dziecku opanować czynność, której jeszcze nie wykonuje samodzielnie. Tylko w takim wypadku podarunek tego typu będzie trafiony.

 

Prezent na roczek: zabawka edukacyjna

Stojąc przed wyborem jaki prezent na roczek kupić, zwróć uwagę na wiek malucha. Dziecku, które ukończyło pierwszy rok życia możesz podarować jedną z tysiąca produkowanych zabawek edukacyjnych i interaktywnych. Znaną od pokoleń, wspaniałą i zajmującą zabawką edukacyjną są klocki. Zestaw pierwszych klocków malucha, najlepiej w opakowaniu wielokrotnego użytku (np. plastikowym pudełku czy torbie na zamek błyskawiczny) to doskonały pomysł na prezent na roczek. Szukaj klocków kolorowych i ozdobionych rysunkami, raczej plastikowych (drewniane przeznaczone są raczej dla  większych dzieci) Na pierwsze klocki wydasz od 50 do 200zł. Po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko zaczyna uczyć się też prostych słów i pojęć. Dlatego w roli prezentu na roczek dobrze sprawdzą się wszelkie zabawki dla niemowląt uczące kolorów, kształtów, nazw zwierzątek, cyferek, literek. Wśród tańszych propozycji tego typu można wymienić np. sorter kształtów. Za skrzynkę z różnego kształtu otworami i dopasowanymi do nich klockami (drewnianą lub plastikową) zapłacisz od 20 do 80zł. Rocznemu maluchowi równie dobrze możesz podarować dziecięcy pojazd interaktywny np. grającą ciężarówkę, ciuchcię czy wóz strażacki z wieloma przyciskami funkcyjnymi. Pamiętaj, aby zabawka była duża i miała sznurek, dzięki któremu dziecko samodzielnie przeciągnie ją w dowolne miejsce. Pojazd interaktywny będzie kosztował Cię od 20 do 250zł. 

Ranking najpopularniejszych zabawek edukacyjnych 2017: TOP 5

 

Trochę kultury

Wierszyki dla dzieci

Wierszyki dla dzieci

Jeśli jeszcze nie udało Ci się zdecydować, jaki prezent na roczek będzie najlepszy dla małego jubilata, rozważ zakup czegoś bardziej „kulturalnego” Jeszcze kilkanaście lat temu wybór książek i filmów dla dzieci był niewielki. Nie dziwi więc fakt, że mało kto wpada na pomysł, aby sprezentować je dziecku. Maluch, który ukończył roczek powoli zaczyna rozumieć o czym opowiadają baśnie i bajki czytane przez rodziców. Rozpoczyna też z zaciekawieniem oglądać bajki w telewizji. Dlatego dobrą alternatywą dla podarunku w postaci zabawki jest książka z bajkami i baśniami, tomik wierszyków lub kolekcja filmów dla dzieci na płytach DVD lub Blue-Ray. Najlepiej zrobisz, jeśli wybierzesz książki i bajki o prostej historii, napisane zrozumiałym językiem oraz filmy DVD z uniwersalnymi bajkami kochanymi od pokoleń (np. „Kól Lew” Disneya). Dobrze by było, aby książki były w twardych okładkach, a kolekcje filmowe pięknie oprawione w kolorowych pudełkach.

Podsumowanie

Podsumowując, jest wiele możliwości jeśli chodzi o wybór najlepszego prezentu na roczek. Najważniejsze jednak, aby podarunek nie tylko cieszył, ale i uczył – tylko wtedy okaże się wartościowy. Zainspiruj się poradami z tego tekstu i znajdź coś, co wywoła na Twarzy malucha szeroki uśmiech i jednocześnie nie przerazi jego rodziców. Mamy nadzieję, że wiesz już jaki prezent na roczek zda egzamin na piątkę!